Történelmi győzelem Dunaszerdahelyen

A HC DAC Dunaszerdahely megszerezte első győzelmét a MOL Ligában.

A dunaszerdahelyi női kézilabdacsapat a cseh-szlovák élvonal 4. fordulójában a HC Sporta Galgóc (Hlohovec) csapatát fogadta. A meccs előtt a magyar junior világbajnok Lakatos Rita végezte el a kezdődobást. A dunaszerdahelyi származású kézilabdázót szívélyesen fogadták a csallóközi sportcsarnokban.

Straka Máriáék most sem kezdtek jól, a vendégek a 8. perc elején már 2-5-re vezettek. A DAC Kozma Dominika gólja után vezetett először 7-6-nál. Innen viszont már nem adta ki az előnyt a kezéből a sárga-kék csapat és Rajnohová Monika vezérletével a félidőben már 18-12 volt az állás.

A szünet után tovább tudták növelni előnyüket Strakáék, de a vendégek fel-fel támadtak és volt, hogy 4 gólra megközelítették ellenfelüket. Ekkor viszont mindig jött egy-egy jó szerdahelyi megoldás és átlendültek a holtpontok Bízik Boglárkáék. A végén már az egész csarnok tudta Dunaszerdahelyen, hogy történelmi pillanatokat él át, hiszen Lelkes Lilláék először tudtak mérkőzést nyerni a MOL Ligában. A végeredmény 33-26 lett.

MOL Liga, 4. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-HC Sporta Galgóc 33-26 (18-12)
Dunaszerdahely, 210 néző, v.: Manek, Janošková

Hazai gólszerzők: Lelkes Lilla 5, Bízik Boglárka 7, Kozma Dominika 3, Brunczvik Fanni 1, Straka Mária 8, Demeter Virág Orsolya 1, Rajnohová Monika 6, Bugár Cintia 2

Fotó: facebook.com/mskds