Gyengélkedők rangadója

Még várni kell a DAC háromszázadik élvonalbeli győzelemre várva

fotó: DAC /facebook

A gyengélkedők rangadójának is lehetne nevezni a Spartak és a DAC hétvégi mérkőzését, hiszen mindkét csapat gyengén szerepel eddig a tavaszi rájátszásban.

A nagyszombati Spartak tavasszal még nyeretlen, ráadásul a tavaszi nyitófordulóban éppen a DAC ellen játszottak 1-1-es döntetlent; mellesleg mindössze egy gólt szereztek a tavaszi négy bajnokijukon, igaz csak kettőt kaptak.

A dunaszerdahelyi DAC sem villog tavasszal, a Zsolna elleni hazai győzelem mellett, három idegenbeli mérkőzésből kettőn vereséget szenvedtek (Rózsahegy és Aranyosmarót), míg a kerületi rivális otthonában döntetleneztek. A sárga-kékek a rájátszás első fordulójában váratlanul nagy pofonba szaladtak bele a Rózsahegy otthonában.

Joao Janeiro vezetőedző ismét megkeverte a kezdőcsapatot, részben kényszerből: Balic eltiltás, Dimun és Hahn pedig sérülés miatt hiányzott. Így például a kezdőben kapott helyet Balogh Norbert és Verlinden is. A védelem bal oldala ezúttal ismét Davisé volt – a panamai játékos az elmúlt fordulóban azért hiányzott, mert honfitársával, Blackmannel együtt nézeteltérésbe keveredett Joao Janeiróval.

Az edző a meccs előtti sajtótájékoztatón fegyelmezetlenségről beszélt (hogy ez pontosan mit takar, azt nem konkretizálta), a játékosok pedig a közösségi médiában reagáltak, állítva, mindig felelősségteljesen álltak feladataikhoz a DAC-ban.

A nagyszombati összeállításból hiányzott a 104-szeres válogatott Martin Škrtel, szintén sérülés miatt.

A DAC-ban viszont most is kezdett Sebastian Nebyla, akinek rendszeres szerepeltetését a drukkerek nem tudják megemészteni, mivel általában látványosan kilóg a csapatból – lefelé. A névsorolvasási show-nál a drukkerek hangot is adtak nemtetszésüknek: Nebyla nevét füttyszó fogadta.

A meccs előtt a két csapat játékosai közösen tartották azt a transzparenst, amely az ukrajnaiak megsegítésére buzdított – ezúttal nem szólt közbe semmilyen szervezési malőr, így a DAC futballistái sem maradtak ki az akcióból.

Az első fél órában a nagyszombatiak domináltak, a leglátványosabb Mikovič távoli lövése volt a 29. percben. Hét perccel később Pinto labdavesztése után vezetett egy veszélyes kontrát a Spartak, amelynek végén Bamidele lőtt fölé.

Egy perccel később azonban vezetést szerzett a DAC: Andrezinho bal oldali beadása után Krstovic fejelte tovább a labdát, amit közelről Balogh paskolt a hálóba – 1:0.

A 42. percben a nagyszombatiaknak is volt egy veszélyes lövésük, Ricardo szögletre ütötte Bukata félmagas lövését.

A második félidő elején növelhette volna előnyét a DAC, de Krstovic lövését Takáč védte. A 62. percben Grič erős, de nem túl jól helyezett lövése nem okozott gondot Ricardónak. Hat perccel később már közelebb járt a gólhoz a Spartak, de Ramadán a kifutó Ricardóba bombázott. A másik oldalon a 75. percben Nebyla indította Sharanit, de őt mesteri módon szerelte Tumma.

Amikor már úgy tűnt, meglesz a DAC jubileumi 300. győzelme az élvonalban, a kétségbeesetten rohamozó Spartak a ráadásban Milan Risztovszki révén egyenlített - 1:1,

DAC – Trnava 1:1 (1:0)
Góllövők: Balogh (38.), ill. Risztovszki (90+3.).

Sárga lap: Balogh, Andrezinho, Verlinden, Pinto, Andzouana, ill. Koštrna, Bamidele, Grič.
Játékvezető: Ziemba, 4668 néző.
DAC: Ricardo – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Davis – Nebyla (79. Bögi), Njie – Balogh (59. Sharani, 79. Anzdouana), Andrezinho, Verlinden (68. Ciganiks) – Krstovic.
TRNAVA: Takáč – Koštrna (63. Iván), Čurma, Tumma, Mikovič (46. Ramadan) – Szavvidisz – De Azevedo (63. Olejník), Grič, Bukata, Bamidele (75. Kozak) – Risztovszki.

forrás: bumm.sk