Pont nélkül tértek haza az érsekújváriak

Az újvári hokisok Liptószentmiklósok vendégszerepeltek a Tipsport Ligában.

A szlovák jégkorong élvonal negyedik fordulójában a bravúros pozsonyi siker után Liptószentmiklósra utazott az Érsekújvár csapata. A találkozó elején kettős emberelőnyben is játszottak a vendégek, de nem tudták kihasználni a nagy lehetőséget. Sőt, a 10. percben Stehlík gólja után már 1-0 állt az eredményjelzőn.

A második harmadban igyekezte fokozni a nyomást az érsekújvári csapat és fél óra játék után ennek meg is lett az eredménye. Pospíšil passza után Kováčik egyenlített.

A záró játékrészben gyorsan jött az újabb hazai gól. Egy emberelőnyös szituációban Ozolinš keresztpassza után Kriška talált be. A folytatásban akár a harmadik is meglehetett volna a liptószentmiklósiaknak, de minden lehetőség kimaradt. A végén feléledt a remény az újváriak számára, de az 5 a 3 ellen emberelőnyt az utolsó percekben sem tudták kihasználni, így maradt a 2-1.

Tipsport Liga, 4. forduló:

MHK 32 Liptószentmiklós-HC Mikron Érsekújvár 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
Liptószentmiklós, 950 néző, v.: Novák, Kókai – Krajčík, Soltész
Gólszerzők: Stehlík 10. (Ru. Huna, Ró. Huna), Kriška 41. (Ozolinš, Kurali) ill. Kováčik 30. (Pospíšil)

Az újváriak legközelebb hazai pályán a HK Dukla Trencsén ellen lépnek jégre vasárnap 16 órától.

Fotó: facebook.com/HockeyClubNoveZamky