Nem volt elég a győzelem Dunaszerdahelyen

Győzelemmel búcsúzott Európától a HC DAC

A dunaszerdahelyi HC DAC-nak hétgólos hátrányt kellett volna ledolgozni az Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján a ZSRK Bekament Bukovicska Banja csapata ellen.

A szerdahelyiek Élő és Juhos góljával kezdték a mérkőzést ez pedig alaposan megágyazott a szurkolók lelkesedésének, akik remek hangulatot teremtettek az egész meccs alatt. A szerbek legjobbját emberfogással próbálták kivenni a játékból a hazaiak, de lassan megtalálták erre is az ellenszert a Bekamentnél. A félidő végén ismét váltott Debre Viktor és nyitott védekezésre állt át a Dunaszerdahely. Ennek és Juhos Kata két góljának köszönhetően 17:15 volt az állás a szünetben.

A második félidő elején kevesebb mint három perc alatt átvették a vezetést a vendégek. A sárga-kékeket fiatal tehetségük, Pénzes Mónika góljai tartották ekkor meccsben. A végjáték rendkívül kiegyenlített játékot hozott és végül Élő Beatrix góljával a hazaiak 30:29-re nyertek és győzelemmel búcsúztak a nemzetközi porondtól.

A találkozó legeredményesebb játékosa a 11 gólos Élő Beatrix volt.

fotó és forrás: ujszo.com