Döntetlennel kezdett a DAC

A dunaszerdahelyiek nem tudták kihasználni a kezdeti előnyt

fotó: DAC 1904 / facebook

Mindössze 58 napig tartott a téli szünet a dunaszerdahelyi futballisták számára. A nagyszombati City Arénában Joao Janeiro vezetőedző három új szerzeményt is pályára küldött, a kezdőcsapatban szerepelt a kapus Ricardo Ferreira, a hátvéd Alex Pinto és a támadó Andrezinho is.

A nagyszombatiak szerezhették volna meg a vezetést, de a 13. percben Iván Alex lövését a DAC kapusa kapufára tolta. Az első negyedórában haloványabb volt a DAC, ám a 17. percben Alex Pinto tört be a tizenhatosba, és Mikovič csak szabálytalanság árán tudta megállítani. Filip Glova játékvezető először nem ítélt tizenegyest, de végül a videóbíró jelzésére visszanézte az esetet, és megadta a büntetőt. Ezt Kružliak magabiztosan értékesítette – 0:1.

A nagyszombatiak birtokolták többet a labdát, a DAC viszont néhány húzásból az ellenfél tizenhatosa előtt tudott teremni, és a játékosok bátran lőttek is. Andzouana és Nebyla távoli lövése is igencsak kecsegtető volt.

A félidő végén Grič beadása után Kozak kapásból az égbe bombázott, az ellentámadásból pedig Andzouana a hálóba talált – videózás után viszont érvénytelenítette a gólt Glova, mert Hahn János az akció során milliméteres lesen állt…

Az első félidő hosszabbítása majdnem tíz percig tartott, de a szünetben a meccset közvetítő Dajto televízió szakkomentátora, Martin Mikulič úgy fogalmazott, olyan jó ez a meccs, hogy annak örült volna a legjobban, ha egyáltalán nincs is szünet.

A második játékrész is jó focit hozott, az 55. percben ismét Iván Alex vitte be a labdát a DAC tizenhatosába, középre passzolt, Grič nem találta el a labdát, de érkezett Szavvidisz a második vonalból, és egyenlített – 1:1. A DAC először kapott gólt Joao Janeiro irányítása alatt, az előző öt találkozót nullára hozták le a sárga-kékek.

A gól lendületet adott a Spartaknak, amely már dominált, és a 84. percben össztűz alá vette a DAC kapuját, de a labda valahogy mindig levágódott, kipattant, így a DAC megúszta kapott gól nélkül.

A dunaszerdahelyiek továbbra is veretlenek Joao Janeiro irányítása alatt.

Spartak Trnava – DAC 1:1 (0:1)
Góllövők: Szavvidisz (55.), ill. Kružliak (23., 11-esből).
Sárga lap: Ciganiks.
Játékvezető: Glova, 2765 néző.
TRNAVA: Takáč – Koštrna, Škrtel, Kóša, Mikovič – Szavvidisz – Iván, Bukata (80. Ramadan), Grič, Kozak (68. Azevedo) – Bamidele.
DAC: Ferreira – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Ciganiks – Nebyla, Balic (87. Njie) – Andzouana, Hahn (60. Sharani), Andrezinho (74. Veselovský) – Krstovic (87. Moumou).

Fotó és forrás: bumm.sk