A Duna parton maradt a Kupa

A bajnoki címvédő Rieker UJS Komárom egyetemi férfi-röplabdacsapata 2015 után másodszor hódította el a Szlovák Kupát

Ahhoz, hogy a Štefan Pipa-serleg a Duna-partiak kézébe kerüljön, sokkal jobban meg kellett küzdenie Gabriel Chochoľak vezetőedző legénységének, mint a szombati elődöntőben a Myjava ellen (3:0). Vasárnap a döntőben a komáromiak 3:1-re győztek a keleti rivális Svidník ellen, és megérdemelten ünnepelhettek hazai pályán.

A kupadöntő első játszmája a szépszámú közönség meglepetésére svidníki fölénnyel kezdődött, ifjabb Martin Sopko vezetésével. A hazaiak egyszer sem vezettek (21:25 – 0:1). A második játszmában fordulni látszott a kocka, nem folytatódott a vendégek fölénye. 10:10-re végre felébredtek a hazaiak. Hibát sem vétve 23:18-ra vezettek, de a svidník nagyot hajrázott – 23:23. A nagy harc után viszont két hiba becsúszott játékukba (25:23 – 1:1).

A harmadik szettben is a vendégek vezettek 2-3 ponttal, de igazán elhúzni nem tudtak. 13:13-nál állt be fordulat. A hazaiak erősebben és pontosabban kezdtek szerválni, a védekezésük is hatékonnyá vált, s a játszma végéig fokozatosan növelték előnyüket (25:19 – 2:1).

A negyedik játszma egyértelműen a már felszabadultan és hatékonyan játszó komáromiaké volt. A dolgukat megkönnyítette, hogy a keletiek sok ki nem kényszerített hibát vétettek. Osztálykülönbséggel nyerték a szettet (25:13), a mérkőzést pedig 3:1-re. A Szlovák Kupa megérdemelten maradt Komáromban.

Fotó és forrás: ujszo.com