Javult, de nem eleget a DAC

A dunaszerdahelyiek az FK Partizan elleni visszavágón közel jártak a gólszerzéshez, de nem sikerült kivívni a továbbjutást.

Németh Antal több helyen is változtatott a múlt heti kezdőcsapatán. Bekerül Njie, Ciganiks, Nebyla és Sharani is. A vendégeknél Holender Filip ismét csere volt.

A meccs elején úgy tűnt a szerdahelyiek meg tudják majd szorongatni ellenfelüket. Jöttek a kisebb helyzetek, lövések, de gólt mégis a vendégek lőttek. A 19. percben Jedlička hatalmas bravúrral védett egy szöglet után. A következő sarokrúgásnál a lecsorgót visszagurították középre, ahol érkezett Pantić és 16-ról a kapuba lőtt, 0-1.

A játékot a folytatásban is inkább a hazaiak uralták, de a vendégek előtt is adódtak lehetőséget. A félidő hosszabbításában Brunettit és Schäfer megelőzve Ricardo elé emelték a labdát a szerbek. A csatár megpróbálta elfektetni Jedličkát, de a cseh kapus bravúrral a kapufára tolta a játékszert.

A szünetben Balić érkezett a halovány Nebyla helyére. A középpályás később kicsit bicegve jött ki a lelátóra. Bő egy óra után Schäfer ígéretes lévését blokkolták. A szöglet után a magyar játékos a kapufára fejelt. A 77. percben Taiwo harcolt ki egy tizenegyest, de Balić lövését védte Popović.

A horvát középpályás nagyon jó cserének bizonyult, a középpályán irányította a játékot, mélységi passzai rendre jók voltak. A tizenegyes után viszont eladott egy labdát, ebből megindultak a vendégek és Zdjelar beadását Ricardo a kapuba lőtte, 0-2.

Balićnak volt még egy ígéretes szabadrúgás, amely a reklámtáblákról hátulról a hálóba pattant. A D-tribünön ülő gyerekcsapatok gólt kiáltottak. Sajnos tévedtek.

A végén már nem változott az eredmény. A DAC kettős vereséggel esett ki. A csapat viszont a szerbiai meccshez képest sokat javult, végig küzdött de ez kevés volt. A szurkolók megtapsolták a játékosokat a lefújás után. A TV-interjúra igyekvő Németh Antal pedig szintén tapssal köszönte meg a drukkerek biztatását.