Beskorovainyi első bajnoki gólja pontot ért

A Fortuna Liga felsőházi rájátszásában Trencsénben játszottak Jedličkáék. A Slovan már bajnok.

A DAC kezdőjéből hiányzott a sérült Blackman és Andzouana is, ott volt viszont a kispadon Vida Máté. Németh Antal három csatárt küldött pályára, Taiwo viszont inkább a középpálya bal oldalán helyezkedett, úgy mint Divkovićtól megszokhattunk a jobbszélen. Elöl Ramirez és Nicolaescu játszott. A trencsénieknél a palásti Križan Richard kezdett.

Az első komolyabb lövést Ikoba eresztette meg, de Jedlička védett. A korábban Zalaegerszegen is megforduló csatár Magyarországon nem góljairól, hanem 50-es lábáról volt híres. A túloldalon Divković lőtt, de blokkolták a kísérletét, így csak szöglet lett belőle. A sarokrúgás után Schäfer lőtt a kapuval szemben centikkel mellé.

A hazaiak részéről Ghali is lőtt egyet, de újra a cseh kapus fogta a játékszert. A 28. perc elején Ramirez éles beadásából Nicolaescu lesről talált be, így jogosan nem adták meg a sárga-kékek gólját. A 36. percben Ramirez lépett ki ziccerben, de gyengén találta el a labdát, így a hazai kapus hárított.

Két perccel az első félidő vége előtt Ikoba lőtt nagy helyzetben, de Jedlička védett. A játékvezető végül lest ítélt, így nem lett volna gól, akkor sem, ha bemegy.

A szünetben Nebyla érkezett Nicolaescu helyére. Ramirez esett el Križan mellett egy pontrúgás után. De nem büntető, hanem színészkedésért sárga volt az ítélet. Jogos. Az 58. percben Balić gurította le a szögletet Davisnek, aki 23-24 méterről középre adott, Beskorovainyi pedig Ikoba szorításában szépen fejelt a hálóba, 0-1. Az ukrán U20-as világbajnoknak ez volt az első bajnoki gólja a Dunaszerdahely mezében.

Bő húsz perccel a vége előtt Moumout is pályára küldték, Divkovič fejezte be ekkor a játékot. Öt perccel később Njie váltott Schäfert. A 77. percben Moumou szép szóló után került jövőhelyzetbe, de fölé lőtt. A vége előtt nem sokkal Müller érkezett Balić helyére.

Kisebb helyzeteket még a végén is feljegyezhettünk, de gólt csak a 90. percben láttunk. Madu beadását a középen érkező Corryn fejelte a kapuba, 1-1.

Németh Antal vezetőedzőként negyedik meccsén is veretlen maradt, de három győzelem után most csak egy pont jött össze a csapatának. A DAC egy hét múlva hazai pályán a Nagyszombat ellen zárja a 2020/2021-es szezont.

Fortuna Liga, rájátszás, felső ház, 9. forduló:

AS Trenčín-FC DAC 1904 1-1 (0-0)
Trencsén, v.: Smolák (Kováč, Bednár)
Gólszerzők: Corryn (90.) ill. Beskorovainyi (58.)
Sárga lap: Ramirez (50.)

Trencsén: Kukučka - Ligeon, Ramon, Križan, Madu - Lavrinčík - Gaži, Zubairu, Kadák, Ghali - Ikoba
DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak, Beskorovainyi, Davis – Divković (Moumou 68.), Schäfer (Njie 76.), Balić (Müller 86.), Taiwo – Nicolaescu (Nebyla 46.), Ramirez

Miután a Slovan 4-0-ra győzött Aranyosmaróton, hogy a pozsonyiak megnyerték a bajnokságot. A biztos kieső a Nyitra