Bénes betalált a Hertha kapujába

Dárdai Pál csapata viszont fordított és legyőzte az Augsburgot.

A felvidéki Bénes László, ahogy az eddigi négy augsburgi bajnokiján, Berlinben is a kezdőcsapatban kapott helyet. A Dárdai Pállal szombatig még nyeretlen Herthának pedig már a második percben betalált. A középpályás Hahn védők mögé fejelt labdáját lőtte éles szögből, 7-8 méterről ballal kapásból a hosszú alsóba. Jarsteinnek nem sok esélye volt védeni a szépen kivitelezett lövést.

A játék képe alapján viszont már az első félidőben is benne volt az egyenlítés a hazai csapatban. A Dárdai Mártonnal a kezdőben felálló berliniek végül a második félidőben Piatek révén egyenlítettek, majd a 89. percben Lukebakio tizenegyesével a győzelmet is megszerezték. Bénes ekkor már nem volt a pályán, edzője a 74. percben cserélte le őt. Az egykori magyar szövetségi kapitány csapata 9 bajnoki után tudott újra győzni a Bundesligában.

A Hertha győzelmével a 14. helyen áll 21 ponttal, az Augsburg pedig a 13. helyet foglalja el 26 egységgel.