Nagy bravúrral kezdték az évet a szerdahelyi kézisek

A csallóközi hölgyek az MOL Liga éllovasának otthonában tudtak győzni.

A HC DAC december 5-én játszott legutóbb a bajnokságban és a járványhelyzet miatt egyelőre csak hat mérkőzésen voltak túl a 2020/2021-es MOL Ligában. A csapatból ráadásul többen is átestek a koronavíruson, így nem volt egyszerű az elmúlt közel két hónap Debre Viktor csapatának.

A HC Baník Most elleni mérkőzést mégis jól kezdték a szerdahelyiek. A találkozó első gólját Bízik Réka büntetőből lőtte, és 2-2-nél ugyan Oguntoye Viktória hetest is védett, 4-2-re a hazaiak vezettek. Juhos Kata vezérletével ellenben újra átvették a vezetést a vendégek. 5-5 után Bugár Cintia találatával került előnybe a Dunaszerdahely. A félidőben 15-17-re vezettek Bízik Rékáék, a szélső már ekkor öt gólnál járt.

A szünet után lassan növelni tudták előnyüket a vendégek, az első találatukat Monika Rajnohová lőtte, de Élő Beatrix is alaposan kivette a részét az átlövésekből. A 43. percben már hat góllal, 19-25-re vezetett a HC DAC. A végjátékra a hazaiak fáradtak el jobban, így nem tudtak elégszer túljárni az 51. percben is hetest hárító Oguntoye eszén. A mérkőzés egy büntetővel kezdődött és azzal is fejeződött be, ám az utolsót a hazaiak lőtték be, Zachová Dominika révén.

A HC DAC győzelmével feljött az ötödik helyre, a Most pedig továbbra is vezeti a bajnokságot.

MOL Liga, 6. forduló - elmaradt mérkőzés:

DHK Baník Most-HC DAC Dunaszerdahely 29-34 (15-17)
Most, v.: Bareš Marek, Uhlíř Jakub

Vendég gólszerzők: Élő Beatrix 5, Pastorková Kristina 4, Straka Mária 1, Bízik Boglárka 2, Bízik Réka 10 (4), Juhos Kata 3, Rajnohová Monika 7, Bugár Cintia 2

Fotó: facebook.com/hcdacofficial