Idegenben győztek Lakatos Ritáék

A Vác a Békéscsaba otthonában aratott magabiztos győzelmet.

A 6. fordulóból elhalasztott mérkőzést esélyeshez méltón a vendégek kezdték jobban és egyből magukhoz ragadták a vezetést. Lakatos Rita első lövései nem sikerültek, de a 18. percben már az ő találatával lett 5-11 az eredmény. A félidőig tovább nőtt a különbség, 9-20-nál pihentek meg a csapatok.

A szünet után sem a védekezésről szólt a játék, sorra potyogtak a gólok és a felvidéki irányító szép cselek után még kétszer betalált. A végeredmény 25-39 lett. Lakatos Rita 46 percet töltött a pályán és 5 lövésből 3 gólt szerzett, valamint egy 2 perces kiállítás is bekerült a neve mellé a jegyzőkönyvbe.

K&H női kézilabda liga, 6. forduló:

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE-Váci NKSE 25-39 (9-20)
Békéscsaba Evangélikus Gimnázium Sportcsarnok; v.: Altmár, Horváth K.

Békéscsabai gólszerzők: Kukely 9, Török 5, Petika 3, Andróczki 2, Iván 2, Agbaba 2, Giricz 1, Bucsi 1
Váci gólszerzők: Radosavljevic 8, Kácsor 6, Szabó L. 4, Szeberényi 4, Szondi 4, Diószegi 4, Lakatos 3, Hámori 2, Helembai 2, Pálffy 1, Bárdy 1

A Vác jelenleg 6 győzelemmel és 5 vereséggel a 7. helyen áll a 14 csapatos élvonalban.

Fotó: Facebook-Lakatos Rita Fanclub; v-man.hu