Négy DAC játékos is ott van a forduló legjobbjai között

Az InStat indexet alapján a dunaszerdahelyiek adják a forduló legjobbját.

A DAC Slovan elleni rangadója után a klub hivatalos honlapja közölte a Fortuna Liga 7. fordulójának legjobbjait az InStat adatok alapján. Ez alapján Vida Kristopher volt a forduló legjobbja. Rajta kívül még három csapattársa került be a TOP10-be, Ramirez a 4., Davis a 6, Jedlička a 10. lett.

A vasárnapi rangadó televíziós közvetítése volt az első a szlovák bajnokság történelmében, amelyen felhasználták az ún. InStat fitnesz riport adatait. Ezek alapján több érdekes adatot közölt meg a Dunaszerdahely és a Fortuna Liga oldala is.

A leggyorsabban futó játékos a pályán a Slovan csatára, Šporar (9,33 m/s) volt, de a második helyre már egy szerdahelyi játékos ért be, méghozzá, kissé meglepő módon, az U20-as világbajnok védő, Danilo Beskorovainyi (9,24 m/s). Mögöttük Kristián Koštrna (9,19 m/s), a csallóköziek csapatkapitány fért fel a dobogóra.

A gyorsaság mellett a megtett távolságot is figyelték. Itt a dobogó mindhárom fokára sárga-kék futballistát jegyeztek, Matej Oravec (11 610 méter), Vida Kristopher (11 548 méter) és Andrej Fábry (11 234 méter) voltak a legjobbak. A passzpontosságban szintén a DAC-ban védekező középpályásként szereplő Oravec (97 %) volt a legjobb, megelőzve a kapus Jedličkát (93 %) és a pozsonyi De Kampst (92 %).

Fotó: facebook.com/fcdac