Bénes kezdő volt a Mönchengladbachban

A doborgazi középpályás hosszú idő után újra kezdőként kapott lehetőséget a Bundesligában.

Bénes László 2019. december 15-én a Wolfsburg ellen volt utoljára kezdő a Gladbachban. Akkor a 2-1-re elveszett mérkőzésen 76 perc jutott neki. Ezt követően sérülések is hátráltatták és nem tudta beverekedni magát a kezdőbe. Kedden, 2020. december 15-én újra a kezdőcsapatban számított rá Marco Rose vezetőedző az Eintracht Frankfurt otthonában.

A vendégek a 14. percben Stindl révén szereztek vezetést, de a 32. percben már 3-1 volt az állás. A Borussia edzője a félidőben kettőt is cserélt, Bénes volt az egyik lejövő. A helyén Zakaria lépett pályára. A 81. percben emberelőnybe került Mönchengladbach és Stindl a 90. és a 95. percben is betalált, így mesterhármasával pontot mentett csapata.