Csehországban versenyeztek a naszvadiak

A Ferplast Naszvad-Ímely női kézisei a Jiskra Handball Cup 2019-es kiírásán vettek részt a hétvégén.

A tornára a naszvadiakon kívül Szlovákiából még a szerediek (Sereď), a simonyiak (Partizánské) és a nagymihályiak (Michalovce) érkeztek. Míg a csehek részéről a házigazda TJ Jiskra Otrokovice mellett a DHC Plzeň, a Loko České Budějovice, a Jindřichův Hradec, a Tatran Bohunice és a 1SC Bohumín szállt harcba.

A Ferplastra nem várt könnyű torna, hiszen mind a négy csoportmeccsét szombaton kellett megvívnia. A kupa során 2x20 perces mérkőzéseket játszottak. A felvidéki csapat az első mérkőzésén 13-18-as vereséget szenvedett. A második találkozóra már jobban felszívták magukat a lányok. A csapatok fej-fej mellett haladtak, de a végjátékot a csehek bírták jobban  és 20-17-re nyertek. A harmadik találkozón "szlovákiai rangadót" tartottak, ahol megszületett az első naszvadi siker a simonyiak ellen.

Ezek után jött a házigazda elleni találkozó, ahol a vége előtt 5-6 perccel még döntetlenre álltak a csapatok, de a hajrát ismét elbukta a Ferplast. Miután a csoportban körbeverés alakult ki, hiába rendelkezett szintén csak 2 ponttal a Loko České Budějovice, a gólkülönbség az ő javukra billent, így a felvidéki csapat a 9. helyért játszhatta helyosztóját vasárnap.

Ezen a találkozón sikerült magabiztos győzelmet aratnia a naszvadiaknak, akik így egy nagyon sok tapasztalatot és élményt adó 9. hellyel utazhattak haza Otrokovicéből.