Kezdő volt Nagy Viktória a BL-selejtezőben, de nem tudtak győzni

A Ferencváros női labdarúgócsapata 4-1-re kikapott szerdán a szlovén Pomurje együttesétől a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, így nem sikerült feljutnia a 32-es főtáblára.

Az FTC-ben kezdőként kapott lehetőséget a felvidéki Nagy Viktória. A hazaiak igyekeztek nagy nyomást helyezni Dörnyei Balázs csapatára. Amikor már úgy tűnt alábbhagyott a szlovén lendület egy ferencvárosi védelmi hiba után megszerezték a vezetést. Spela Kolbl a kapufa segítségével a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.

A szünet előtt egy újabb védelmi megingást követően Fenyvesi Evelin buktatta a hazaiak csatárát, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest Kaja Korosec a jobb kapufa segítségével a kapuba vágta. 2-0 – írta a Fradi.hu. A szlovének még egy kapufát is jegyeztek az első félidőben.

A második játékrész első nyolc percében elképesztő jelentek játszódtak le. Ekkor már Nagy Viktória nem volt a pályán, őt a szünetben Cameron váltotta. A középkezdés után néhány perccel a hazaiak három másodperc alatt két kapufát rúgtak, majd Vágó Fanny lövése után a labda a bal kapufáról kipattanva végiggurult a gólvonalon, onnan pedig szögletre csorgott. Utóbbit nem sokkal később buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest pedig Mosdóczi Evelin értékesítette, 2-1.

A 73. percben Czellért második sárgával kiállította a bíró, az ezt követő szabadrúgást pedig Korosec lőtte a kapu bal oldalába, 3-1.

A hajrára fordulva az FTC nem tudott ritmust váltani, a Pomurje peidg belőtte a negyedik gólját is, 4-1.

Dörnyei Balázs vezetőedző a klub médiacsatornájának a találkozót követően elmondta, a mérkőzés elejét nagyon elrontotta a csapat, két olyan hibát is elkövetett, amely nem jellemző rá, ez pedig alapvetően meghatározta a játékot. Hozzátette, semmi előjele nem volt a gárda mostani teljesítményének.

A gólszerző Mosdóczi Evelin megjegyezte, megengedhetetlen hibákat követett el a csapat, amely rendkívül lassan futballozott, hazai környezetben nem tudott felkészülni erre a tempóra.

Női Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló:

ZNK Pomurje-Ferencváros 4-1 (2-0)
Felsőregede (Gornja Radgona). Vezette: Otte (belga)
Gólszerző: Kolbl (27.), Korosec (37., 73., 80. - az elsőt 11-esből), illetve Mosdóczi (53., 11-esből)

Ferencváros: Bednar - Mosdóczi, Hasanbegovic, Zlidnis, Czellér - Fenyvesi, Brandon (Papp L., 57.), Pusztai - Nagy Viktória (Cameron, a szünetben), Vágó F., Ivanusa

Fotó: facebook.com/fradinoifoci