Cseh győzelemmel indult a szezon Dunaszerdahelyen

A közös női cseh-szlovák MOL Liga első fordulójában a HC DAC vereséget szenvedett.

A mérkőzést megelőzően a dunaszerdahelyi klub elnöke, Dr. Horváth Zoltán virággal köszöntötte az új igazolásokat, Monika Rajnohovát, Kozma Dominikát, Bízik Boglárkát és Demeter Virág Orsolyát, valamint a névnapos Oláh Bellát. Eddigra már megtelt a helyi sportcsarnok, így jó hangulatban indult az összecsapás.

Fotó:

A cseh bajnok, Baník Most esélyeshez méltón kezdett. A hazaiak nyitottabb védekezése ekkor még nagyon nem állt össze, így a gyorsan induló csehek könnyen játszották át azt. A szerdahelyi lányok lehet egy kicsit meg is voltak illetődve, így támadásban sem jöttek a jó megoldások, a 13. percben már 2-10-et mutatott az eredményjelző. Ez után lassan belelendültek elöl a sárga-kékek és az új szerzemények közül Demeter és Bízik is betalált, valamint Kozma Dominika is szerzett egy gólt, nem is akármilyet. A Szombathelyről érkező játékos egy remek csuklómozdulat után alaposan kipókhálózta a felső sarkot. A félidő 10-21-es állásnál ért véget.

A szünet után Bugár Cintia vette a hátára a DAC-ot és dobta sorra a gólokat, hiába ütötték-vágták őt a Most védői. A kapuba beálló Bundová szintén mutatott be bravúrokat. Ezek az apróságok már elegek voltak ahhoz is, hogy a szurkolótábor ne csak hangos tapssal buzdítsa a lányokat, itt-ott előkerült egy-egy, a MOL Arénából ismert, szurkolói rigmus is. A csehek ennek ellenére nagyon élvezték a játékot és gyors támadásik ellen sokszor nem volt ellenszere a Dunaszerdahelynek. 15-32-nél aztán egy kínaival is megpróbálkoztak egy letámadás végén, de ez bravúrral védte a hazai kapus. A másik oldalon nem sokkal később Bugár egy hetesnél átejtette a vendégek hálóőrét. A végén betalált betalált a csapatkapitány Straka is, valamint az addig csak hetesekből eredményes Bízik háromszor is megzörgette a hálót. A végeredmény 22-41 lett.

Fotó:

A szerdahelyi lányok szépen helytálltak, végig küzdöttek, de az ellenfél jobb játékerőkből állt. A lelkes és sokszor szép játékot viszont komoly tapssal hálálta meg a kilátogató szép számú közönség. A sárga-kék lányok egy hét múlva, szeptember 7-én Prágában lépnek pályára a DHC Slavia Praha ellen.

MOL Liga, 1. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely-DHK Baník Most 22-41 (10-21)
Városi sportcsarnok, Dunaszerdahely, 400 néző, v.: Baďura, Ondogrecula
Hazai gólszerzők: Lelkes Lilla 2, Bízik Boglárka 7, Kozma Dominika 2, Straka Mária 1, Demeter Virág Orsolya 2, Bugár Cintia 8

Fotók: Holec Ákos